setoudeh
06 بهمن 1401 - 07:05

آغاز ساخت بیمارستان 300 تختخوابی در کبودراهنگ

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس از آغاز ساخت بیمارستان 300 تختخوابی در کبودراهنگ خبر داد و گفت: طی یک سال اخیر شاهد اقدامات موثر بهداشتی و درمانی در کبودراهنگ بودیم.

فتح الله توسلی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه بهره‌مندی از ظرفیت خیرین در حوزه سلامت بسیار مهم است افزود: کبودراهنگ شهرستان محرومی است و در حوزه‌های مختلفی مورد بی‌مهری قرار گرفته که حوزه سلامت نیز از این موضوع مستثنی نیست و خیرین باید در این بخش یاریگر باشند.

وی ساخت اورژانس بیمارستانی را یکی از اولویت‌های شهرستان دانست و گفت: برای تحقق این مهم با کمک معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه‌ریزی وزارت بهداشت ۷ میلیارد تومان اختصاص یافت.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ با بیان اینکه ساخت این مجموعه آغاز شده است عنوان کرد: با این اتفاق کار بسیار بزرگی در حوزه بهداشت و درمان کبودراهنگ انجام شده که نیازها را رفع می‌کند.

وی با اشاره به دعوت از رئیس دانشگاه علوم پزشکی برای بازدید از انبار دارویی شبکه بهداشت و درمان کبودراهنگ گفت: آنجا وضعیت مناسبی نداشت و در همان لحظه پیگیر شدیم و مصوب شد وزارت بهداشت ۴ میلیارد تومان برای ساخت انبار دارویی اختصاص دهد.

 سرعت بالای ساخت انبار دارویی در کبودراهنگ

توسلی با بیان اینکه یک میلیارد تومان اعتبار دیگر نیز برای این منظور تامین شد و امروز در این پروژه شاهد ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی هستیم در حالی که پروژه تیرماه آغاز شده است افزود: تجهیزات پزشکی شهرستان در حد ابتدایی بود که قریب به ۵ میلیارد تومان در خرید تجهیزات جدید اعتبار جذب شد.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس با بیان اینکه شهرستان کبودراهنگ در جذب اعتبارات عقب بوده و نیاز به ورود مسئولان داشت خاطرنشان کرد: در جذب اعتبارات برای شهرستان کبودراهنگ بیش از ۵۹ دفعه با وزارت بهداشت مکاتبه داشتیم تا خوشبختانه مواردی محقق شد.

پیگیری ساخت بیمارستان 300 تخت خوابی در کبودراهنگ

وی با اشاره به اینکه بیمارستان کبودراهنگ پاسخگوی نیاز مردم نیست و در بودجه سال گذشته احداث بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی برای این شهرستان مصوب شد افزود: ۲۰ میلیارد تومان اعتبار مطالعاتی برای این پروژه اختصاص یافته است.

توسلی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی نیز پیگیری کرد ماده ۲۰ تحقق یابد و بعد به دنبال ماده ۲۳ نیز از سازمان برنامه بودجه باشیم گفت: البته در این بخش کار دشواری را داریم تا بتوانیم جای بیمارستان فعلی بیمارستان ۳۰۰ تخت‌خوابی دیگری در کبودراهنگ بسازیم.

قدردانی از وزیر بهداشت در اقدامات بهداشت و درمان کبودراهنگ

وی با بیان اینکه در حوزه تجهیزات بیمارستانی در کبودرهنگ در حد صفر بودیم اما امروز دنبال انتقال دستگاه لاپاراسکوپی هستیم افزود: از سال گذشته در حوزه بهداشت و درمان کبودراهنگ کار بزرگی صورت گرفته است. اخیرا وقتی در مجلس از وزیر بهداشت سئوالی داشتم، نسبت به اقدامات صورت گرفته در حوزه بهداشت و درمان کبودراهنگ نیز از ایشان قدردانی کردم.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس با اشاره به مسئله جوانی جمعیت گفت: جمعیت کشور در حال پیر شدن است و باید این مسئله را جدی بگیریم. مجلس در راستای عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری طرح جوانی جمعیت را مصوب کرده که طرح جامعی است.

پایان پیام/89026/

منبع: فارس
شناسه خبر: 998675