setoudeh
06 بهمن 1401 - 03:24

اجرای طرح برخورد با معتادان متجاهر در سمنان/ جمع‌آوری ۵۲ معتاد متجاهر

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان سمنان از اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی و برخورد با هنجارشکنان و معتادان متجاهر در این استان خبر داد.

سرهنگ سیدامیرحسین موسوی، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان سمنان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در سمنان اظهار کرد: در راستای ارتقای امنیت اجتماعی و برخورد با هنجارشکنان جامعه، طرح امنیت محله‌محور با هدف پاک‌سازی مناطق آلوده از معتادان متجاهر در این استان پس از شناسایی مناطق آلوده و جلسه توجیهی برای کارکنان طی چندین مرحله اجرا شد.

وی افزود: در این طرح، پس از هماهنگی قضایی، تیم‌های عملیاتی پلیس‌های تخصصی مبارزه با مواد مخدر شهرستان‌ها و مأموران پرتلاش یگان امداد و کلانتری‌ها در بازه ۱۰ روز اجرای طرح، موفق به جمع‌آوری ۵۲ معتاد متجاهر از شهرها و انتقال آن‌ها به مراکز بازپروری شدند.

موسوی با تأکید بر لزوم استمرار طرح مذکور اظهار کرد: برخورد و جمع‌آوری معتادان باعث کاهش سرقت به‌خصوص سرقت خرد در جامعه می‌شود و مردم از آزار این افراد در محله خود در امان می‌مانند، پس باید به این نکته توجه کنیم که وجود پاتوق استعمال مواد مخدر یا خرده‌فروشان در محله‌ای که زندگی می‌کنیم یک تهدید جدی برای امنیت و سلامت فردی و اجتماعی ما و به‌ویژه جوانان است که نباید نسبت به آن بی‌تفاوت باشیم.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان سمنان افزود: اجرای این طرح مورد رضایت شهروندان قرار گرفت و مراتب تقدیر آنان از پلیس را به همراه داشت.

موسوی از شهروندان خواست تا برای برخورد با این‌گونه افراد و کسانی که اقدام به تهیه و توزیع مواد مخدر می‌کنند، با پلیس همکاری کنند و در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک از طریق تماس با شماره ۱۱۰ پلیس را مطلع سازند.

پایان پیام/74002/م/

منبع: فارس
شناسه خبر: 998653